KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Handel ludźmi

Najczęściej czytane

 1. SZAMOTULSKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

  24 lipca - data Święta Policji. W Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach odbyła się uroczystość, podczas której policjantom wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystym apelu udział wziął Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nadkom. Maciej Purol.

 2. 98 lat Polskiej Policji

  Lipiec to szczególny miesiąc dla Policji. W 1919 roku 24 lipca powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tej tradycji, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji. W tym roku obchodzimy 98 rocznicę powstania naszej formacji.

 3. W pudełku po mleku schował narkotyki

  15 porcji narkotyków w kuchennej szafce ukrył mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Wronek. 31-latek podejrzewany jest o posiadanie narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 4. Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

  Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena w Karolinie. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności.

 5. Dzielnicowi odzyskali skradziony samochód

  Odzyskany skradziony samochód, to efekt bacznej obserwacji podległego rejonu przez dzielnicowego. Pojazd odnaleziony w Obrzycku zaginął na terenie Wrocławia.

 6. Sprzedawco – uważaj na oszustów!

  Nowy sposób oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem na przedsiębiorcach. Sprawca, podając się za przedstawiciela firmy obsługującej terminal kontaktuje się telefonicznie w sprawie zmiany ustawień.

 7. Seniorze uważaj na oszustów

  800 zł. straciła mieszkanka Pniew. 88-latka wpuściła do swojego domu obcą kobietę. Przestrzegamy seniorów przed wpuszczaniem do domu nieznajomych osób.

 8. KWP- Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. Podejrzewani o włamanie i paserstwo usłyszeli zarzuty

  Policjanci z Dusznik zatrzymali podejrzewanego o włamanie i kradzież piły spalinowej oraz paliwa. Mundurowi odzyskali skradzione mienie. W ręce funkcjonariuszy wpadł również podejrzewany o paserstwo. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im kara więzienia.

 10. KWP - Zachęcamy do korzystania z ulepszonej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - video

  Już kilkanaście miesięcy funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej poznaliśmy oczekiwania użytkowników-internautów. Aplikacja stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, udostępniona do obsługi przez policję, zwiększyła swoją funkcjonalność.