KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych

Najczęściej czytane

 1. Uciekł z miejsca kolizji, wpadł z narkotykami

  Policjanci z Szamotulskiej drogówki zatrzymali kierującego, który uciekł z miejsca kolizji. Istnieje podejrzenie, że mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo zarówno kierujący, jak i pasażer samochodu, który oddalił się z miejsca zdarzenia usłyszeli wczoraj zarzuty posiadania narkotyków. Sprawy wyjaśniają policjanci z Wronek.

 2. Akcja "SpoKREWnieni służbą"

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oddawali krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”. Zależy nam na zwróceniu uwagi na fakt, iż krew niejednokrotnie ratuje ludzkie życie.

 3. Pirat drogowy w rękach patrolówki

  2 lata więzienia oraz grzywna grozi mężczyźnie podejrzewanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz szereg wykroczeń. 32-latek próbował uniknąć kontroli drogowej i uciekał przed policjantami szamotulskiej patrolówki przez miasto łamiąc przy tym kolejne przepisy. Został jednak zatrzymany.

 4. PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA ŚWIĄT

  Drugi dzień Świąt Wielkanocnych za nami. Tego dnia, na drogach powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali jednego kierującego, który nie dostosował się do zakazu sądu. W sumie funkcjonariusze przeprowadzili 20 interwencji.

 5. Nieudana ucieczka zakończona „w rękach dzielnicowych”

  Dwa lata więzienia grożą mężczyźnie, którego w minioną sobotę zatrzymali dzielnicowi z Dusznik. 21-latek, który próbował uciec przed policją jest podejrzewany o kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna jest podejrzewany o szereg wykroczeń. Uciekiniera zdradziły buty…

 6. Dzielnicowy wielkopolski- plebiscyt trwa

  Do 28 kwietnia br. trwa głosowanie w plebiscycie "Asy bezpieczeństwa- wybierz dzielnicowego roku".

 7. Kierował samochodem „na podwójnym gazie”

  Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. 28-latek został zatrzymany przez dzielnicowych z Obrzycka. Grozi mu kara więzienia.

 8. Pniewy- Policjanci odzyskali przywłaszczone elektronarzędzia

  Zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia otrzymał mieszkaniec Pniew zatrzymany wczoraj przez miejscowych policjantów. Funkcjonariusze odzyskali część przywłaszczonych przez mężczyznę elektronarzędzi oraz narzędzi. Sprawę wyjaśnia pniewska dochodzeniówka.

 9. Zatrzymany z narkotykami w trakcie interwencji domowej

  Policjanci z Pniew zatrzymali 23-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł w trakcie interwencji domowej, którą policjanci przeprowadzali z związku ze zgłoszeniem dotyczącym awantury pomiędzy jego rodzicami. Mężczyznę czeka sprawa w sądzie.

 10. PODSUMOWANIE PIERWSZEGO DNIA ŚWIĄT

  Pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych za nami. Tego dnia, na drogach powiatu dwie osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. W ten weekend policjanci zatrzymali też nietrzeźwego kierującego. Apelujemy do kierowców o rozwagę na drogach.