KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Handel ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Niebezpieczny finał jazdy pod wpływem alkoholu

  1,72 promila alkoholu miał mężczyzna podejrzewany o kierowanie fordem. Kierujący stracił panowanie nad samochodem i uderzył w płot posesji. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu więzienie.

 2. Zatrzymani z narkotykami

  19 porcji narkotyków miał przy sobie mężczyzna zatrzymany przez miejscowych policjantów. 29-latek podejrzewany jest o działanie w warunkach recydywy. Tego samego dnia policjanci z Pniew zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali marihuanę. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

 3. Policjant ściągnął kobietę z torowiska

  Policjant z Szamotuł, wracając ze służby pomógł zdesperowanej kobiecie, która najprawdopodobniej chciała odebrać sobie życie. Funkcjonariusz ściągnął kobietę z torów kolejowych.

 4. KWP- Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Nieudana próba ucieczki

  Ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem miał kierujący volkswagenem golfem, który próbował uciec pniewskim patrolowcom. Po policyjnym pościgu mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara więzienia oraz grzywna.

 6. Kolejne ludzkie życie uratowane

  Policjantom szamotulskiej patrolówki udało się zapobiec nieszczęściu. Podczas interwencji domowej zapobiegli próbie samobójczej.

 7. Policjant ratował kobietę

  We właściwym miejscu i czasie znalazł się w minionym tygodniu policjant Zespołu ds. Wykroczeń z szamotulskiej komendy Policji. Funkcjonariusz, będąc w Poznaniu pomógł uczestniczce wypadku drogowego. Właściwą postawą wykazali się również inni świadkowie.

 8. Samochód warty 120 tysięcy złotych odzyskany

  Zarzuty przywłaszczenia samochodu wartego 120 tysięcy złotych usłyszał mieszkaniec Szamotuł. Podejrzewanemu grozi do 5 lat więzienia. Odzyskany przez policjantów pojazd wrócił do właściciela.

 9. Podejrzewany o kradzież w rękach szamotulskich kryminalnych

  Policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali podejrzewanego o kradzież elektronarzędzi z jednego z marketów w Szamotułach. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 10. Usłyszeli zarzuty za posiadanie narkotyków

  Dwie osoby z amfetaminą, metamfetaminą i marihuaną zostały zatrzymane tego samego dnia w Pniewach. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dzięki pracy operacyjnej miejscowych kryminalnych. Pobrano im również krew do badań, aby sprawdzić, czy kierowali samochodami pod wpływem zabronionych substancji.