KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Handel ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Sprzedawca podejrzewany o oszustwo

  Kara więzienia grozi mężczyźnie, który w tym tygodniu usłyszał zarzuty oszustwa. Mężczyzna jest podejrzewany o działanie na niekorzyść swojego pracodawcy poprzez przywłaszczanie pieniędzy ze sklepowej kasy. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 2. Zlikwidowana uprawa konopi i zabezpieczona nielegalna broń

  Szamotulscy kryminalni rozpracowali sprawę nielegalnej uprawy marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 kilogramy suszu oraz 17 krzewów konopi indyjskich. Te narkotyki nie trafią już na czarny rynek. Co więcej, policjanci zabezpieczyli w domu mężczyzny podejrzanego o uprawę konopi nielegalną broń. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.

 3. Podsumowanie roku w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach

  Dzisiaj odbyła się roczna odprawa będąca podsumowaniem efektów pracy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach za rok 2017. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, a także Prokuratury.

 4. Siedmiu zatrzymanych w związku z narkotykami

  W pierwsze dwa weekendy lutego, szamotulscy i pniewscy dzielnicowi zatrzymali 7 osób podejrzanych między innymi o posiadanie i udzielanie narkotyków. Policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w powiece szamotulskim oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości na podległym im terenie.

 5. Zniszczyli więcej niż zdążyli ukraść

  Szamotulscy policjanci, na miejscu przestępstwa, zatrzymali podejrzanych o włamanie oraz zniszczenie mienia. Włamywacze wyrządzili sporo szkód przy wchodzeniu do pomieszczeń. Jeden z podejrzanych założył skradzioną kamizelkę z napisem „OCHRONA”. Nie pomogło to jednak w uniknięciu zatrzymania. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

 6. Podejrzewany o okradanie wynajmujących pokoje w rękach kryminalnych

  Kryminalni ustalili podejrzewanego o włamania, do których doszło na terenie kraju. Mężczyzna wynajmował pokoje i okradał m. in. najemców lub wynajmujących. Szamotulscy policjanci namierzyli go i zatrzymali w Lesznie. Grozi mu więzienie.

 7. Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - video

  Już kilkanaście miesięcy funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej poznaliśmy oczekiwania użytkowników-internautów. Aplikacja stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, udostępniona do obsługi przez policję, zwiększyła swoją funkcjonalność.

 8. Podejrzewani o włamanie zatrzymani dzięki skutecznej współpracy

  Szybka reakcja świadków, współpraca pomiędzy sąsiednimi jednostkami Policji oraz rozpoznanie terenu przez policjantów z Wronek pomogło w ustaleniu i zatrzymaniu podejrzewanych o udział we włamaniu do sklepu na terenie powiatu międzychodzkiego. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

 9. Podpalacz w rękach policjantów

  Policjanci z Obrzycka i Szamotuł zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Obrzycko, który jest podejrzewany o podpalenie stodoły oraz budynków gospodarczych. Łączna wartość strat poniesionych przez poszkodowane osoby to ponad 10 tys. zł. Podpalaczowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. KWP- Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.