KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Handel ludźmi
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY

Najczęściej czytane

 1. #GaszynChallange

  Nasza komenda przyłączyła się do akcji #GaszynChallange. Wszystko po to, aby pomóc chorym dzieciom.

 2. Postawa godna pochwały

  Postawą godną zauważenia wykazał się mężczyzna, który ujął, a następnie przekazał policjantom podejrzaną o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mieszkanka Wronek miała ponad promil alkoholu w organizmie.

 3. Oszustwo ma krótkie nogi…

  Czternaście zarzutów za oszustwa i jeden zarzut podrobienia dokumentu usłyszał mieszkaniec Szamotuł. W trzech przypadkach, za współudział odpowie też jego żona. Przez przestępczy proceder, oszustom udało się wyłudzić w sumie ponad 5.600 zł. Para została zatrzymania i przesłuchana przez policjantów z szamotulskiego Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Podejrzanym grozi więzienie.

 4. Włamywacze w rękach policjantów

  Szamotulscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie. Do przestępstwa doszło na terenie jednego ze sklepów w Pamiątkowie. Łupem włamywaczy padły czasopisma.

 5. „Granatowy porządek...” nagrodzony !

  Książka "Granatowy porządek. Policja Państwowa w powiecie szamotulskim 1919 – 1939", której współautorem jest kierownik Rewiru Dzielnicowych w Szamotułach otrzymała nagrodę Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za najlepszą publikację o Wielkopolsce w roku 2019, w kategorii literatura popularnonaukowa i beletrystyka.

 6. W Ćmachowie zderzyły się trzy samochody

  Wczoraj, w Ćmachowie zderzyły się ze sobą trzy samochody. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być nieprawidłowe wyprzedzanie. Sprawa jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania. Za spowodowanie wypadku drogowego polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia.

 7. SZAMOTULSCY POLICJANCI POMAGAJĄ I CHRONIĄ – BĄDŹMY RAZEM

  Funkcjonariusze od zawsze służą i pomagają, nawet w sytuacjach klęski i wydarzeń nadzwyczajnych, jak choćby obecna sytuacja związana z wirusem SARS-COV-2. Policjanci są szczególnie zaangażowani, dlatego pamiętajmy, że możemy prosić ich o każdą pomoc. Funkcjonariusze będą pełnili rolę swoistego rodzaju łączników pomiędzy osobami objętymi kwarantanną a odpowiednimi służbami, które fizycznie pomogą w realizacji potrzeb wykraczających poza kompetencje Policji.

 8. Podejrzani o rozbój w Szamotułach usłyszeli zarzuty

  O tym, że przemoc nie jest dobrym rozwiązaniem konfliktu, mogą przekonać się dwaj mieszkańcy Wronek. Mężczyźni, w ubiegłym tygodniu usłyszeli zarzuty rozboju. Przyczyną napaści na 16-latka miała być sprzeczka o dziewczynę. Za to nieodpowiedzialne zachowanie grozi im do 12 lat więzienia.

 9. UWAGA! Wznowienie doboru do służby w Policji

  Informujemy, że w Zespole Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wznowiona została procedura w zakresie realizacji poszczególnych etapów doboru do służby w wielkopolskiej Policji o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 do 8 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2020 r. poz. 360).

 10. Długo nie nacieszył się łupem…

  Policjanci szamotulskiej patrolówki namierzyli i zatrzymali podejrzanego o kradzież saszetki, w której znajdowały się m.in. dokumenty oraz pieniądze. Funkcjonariusze już po kilku godzinach od zgłoszenia rozpoznali i zatrzymali do kontroli samochód, którym jechał podejrzany o przestępstwo. Miał przy sobie część skradzionych przedmiotów. Usłyszał zarzuty. Grozi mu więzienie.