KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zatrzymali podejrzewanego posiadanie narkotyków

  Mieszkaniec gminy Pniewy, podczas kontroli drogowej, chcąc uniknąć konsekwencji próbował wyrzucić środki odurzające. Policjanci z szamotulskiej drogówki nie dali się jednak oszukać i zatrzymali podejrzewanego. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

 2. Fałszywy alarm bombowy

  Policjanci ustalili podejrzewanego o fałszywe zawiadomienie o bombie zamieszczonej w samochodzie ciężarowym. Z ustaleń wynika, iż był to żart nieletniego chłopca z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

 3. Pożegnanie Naczelnika Wydziału Kryminalnego

  W miniony poniedziałek, w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach odbyło się uroczyste pożegnanie oraz podziękowanie za wieloletnią służbę emerytowanemu funkcjonariuszowi - podinsp. Andrzejowi Boczkowi.

 4. Kolizja z nietrzeźwym kierującym

  Policjanci z Szamotulskiej patrolówki zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który jest podejrzewany o spowodowanie kolizji drogowej będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi kara więzienia.

 5. Tragiczny wypadek - foto-przestroga!

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj, 9 stycznia na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Kąsinowo. W wyniku tego zdarzenia życie straciły trzy osoby. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą.

 6. Miał remontować - jest podejrzewany o kradzież

  Szamotulscy dzielnicowi zatrzymali podejrzewanego o kradzież pieniędzy. Mężczyzna miał okraść kobietę, która wynajęła go do pomalowania pokoju w jej domu. Za kradzież grozi do 5 lat wiezienia.

 7. Lista poszukiwanych skraca się

  Policjanci na bieżąco pracują nad zatrzymywaniem osób poszukiwanych. W ciągu ostatnich 6 dni funkcjonariusze z terenu powiatu zatrzymali w sumie 10 osób poszukiwanych.

 8. Dwa uszkodzenia mienia jednej doby

  Policjanci z Dusznik oraz z Pniew przedstawili zarzuty dwóm podejrzewanym o uszkodzenia mienia. Mężczyźni wybili szyby. Jeden z ciekawości, drugi ze złości. Teraz podejrzewanych czekają sprawy w sądzie.

 9. ODPRAWA PODSUMOWUJĄCA ROK 2016

  Dzisiaj, w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach odbyła się odprawa roczna podsumowująca wyniki uzyskane w 2016 roku. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Konrad Chmielewski.

 10. Nowy Komisariat Policji w Pniewach- ZDJÊCIA, FILM