KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Handel ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym

  Policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali trzy prawo jazdy kierującym, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych, pędzili z prędkością ponad 100 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

 2. Zdarzenie drogowe na „podwójnym gazie”

  O kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podejrzewany jest 38-latek z terenu gminy Szamotuły. Policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę zastali go przy samochodzie, którym wjechał do rowu.

 3. Łupem złodzieja padł rower miejski

  Szamotulscy dzielnicowi odzyskali rower miejski, który padł łupem złodzieja. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o kradzież tego pojazdu. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 4. 70-latka podejrzewana o posiadanie narkotyków

  Zarzut posiadania narkotyków usłyszała 70-letnia mieszkanka Szamotuł. Policjanci otrzymali zgłoszenie, iż kobieta próbowała wnieść środki odurzające na teren jednostki penitencjarnej. Miała przy sobie tabletki nieznanego pochodzenia oraz proszek - najprawdopodobniej amfetaminę. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania kobiety, policyjny pies służbowy znalazł kolejne narkotyki.

 5. Zatrzymani za kradzież zabawek

  Policjanci z Szamotuł zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o kradzież zabawek. Wartość skradzionego mienia oszacowana została na ponad 500 zł. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

 6. Spowodował kolizję, był poszukiwany, trafił do aresztu

  Policjanci zatrzymali i doprowadzili do aresztu poszukiwanego 36-latka, który będąc w stanie po użyciu alkoholu spowodował kolizję. Dodatkowo mężczyzna odpowie za jazdę bez wymaganych uprawnień.

 7. KWP- Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. Te narkotyki nie trafią już na czarny rynek

  Do 8 lat więzienia grozi 20-latkowi podejrzewanemu o wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Mężczyzna podejrzewany o rozsyłanie narkotyków przesyłkami pocztowymi został ustalony i zatrzymany w minionym tygodniu przez szamotulskich kryminalnych. Policjanci zabezpieczyli ponad pół kolo nielegalnej substancji.

 9. Konkurs "I Ty możesz zapobiegać przemocy!"

  Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach ogłasza konkurs pod hasłem : „I ty możesz zapobiegać przemocy!”. Do włączenia w akcję zapraszamy uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych oraz uczniów klas 2 i 3 gimnazjum z terenu powiatu szamotulskiego.

 10. Po służbie pomógł w zatrzymaniu samochodu, który brał udział w wypadku

  Policjant po służbie pomógł w zatrzymaniu pojazdu, który brał udział w potrąceniu rowerzystki w okolicy Ćmachowa. Kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili podejrzewanego o potrącenie kobiety. Trwają czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu oraz zatrzymanie i przesłuchanie podejrzewanego.