KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Handel ludźmi
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji

  Dzisiaj obchodzimy Święto Policji. Uroczystość z tej okazji w tutejszej komendzie odbyła się 22 lipca br. W tym szczególnym dniu Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Przedstawiciele NSZZ Policjantów przekazali również medale za zasługi na rzecz Związków Zawodowych Policjantów oraz wielkopolskiej Policji.

 2. Cztery zarzuty dla mieszkańca gminy Obrzycko

  Zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, posiadania narkotyków oraz spowodowania kolizji drogowej usłyszał mieszkaniec gminy Obrzycko zatrzymany przez miejscowych dzielnicowych. Policjanci „najechali” na kolizję drogową z jego udziałem i przy okazji ujawnili sporo nieprawidłowości. Mężczyźnie grozi kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna

 3. Oddajmy honor tym sprzed 100 lat

  Szamotulscy funkcjonariusze oddali honor policjantom, służącym przed wojną na terenie powiatu szamotulskiego.

 4. KWP- Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Podejrzany o kradzież usłyszał zarzuty

  Policjanci z Pniew przedstawili zarzut 30-letniemu mieszkańcowi gminy Pniewy. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież kosy spalinowej oraz szlifierki należących do jego znajomego. Swoje zachowanie tłumaczył zazdrością. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 6. Aby wakacje były bezpieczne…

  Policjantki z Szamotuł, odwiedziły uczestników obozu w Chojnie. Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Szczególnie tych obowiązujących podczas wakacji.

 7. #GaszynChallange

  Nasza komenda przyłączyła się do akcji #GaszynChallange. Wszystko po to, aby pomóc chorym dzieciom.

 8. PRZEWOZIŁ PONAD 3,5 TYS. PACZEK PAPIEROSÓW BEZ POLSKICH ZNAKÓW AKCYZY

  Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KPP Szamotuły przy współpracy z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zatrzymali pojazd, w którym przewożono ponad 3,5 tys. paczek papierosów bez wymaganej przepisami akcyzy.

 9. SZAMOTULSCY POLICJANCI POMAGAJĄ I CHRONIĄ – BĄDŹMY RAZEM

  Funkcjonariusze od zawsze służą i pomagają, nawet w sytuacjach klęski i wydarzeń nadzwyczajnych, jak choćby obecna sytuacja związana z wirusem SARS-COV-2. Policjanci są szczególnie zaangażowani, dlatego pamiętajmy, że możemy prosić ich o każdą pomoc. Funkcjonariusze będą pełnili rolę swoistego rodzaju łączników pomiędzy osobami objętymi kwarantanną a odpowiednimi służbami, które fizycznie pomogą w realizacji potrzeb wykraczających poza kompetencje Policji.

 10. Wzorowi obywatele ujęli nietrzeźwego kierującego

  Niektórzy obywatele potrafią wykazać się odwagą i wzorową postawą. Takie zachowanie warto dostrzec. W miniony piątek podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości natrafił na takie właśnie osoby. Mężczyzna został przez nich ujęty i przekazany w ręce Policji.