Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka jazda zakończyła się zatrzymaniem praw jazdy

Data publikacji 25.09.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego szamotulskiej komendy zatrzymali na terenie powiatu szamotulskiego 29 kierujących samochodami, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Wszystkim kierującym zatrzymano prawo jazdy. Apelujemy do kierujących o zdjęcie nogi z gazu i jazdę z dozwoloną prędkością.

Od początku września funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na terenie powiatu szamotulskiego zatrzymali do kontroli drogowej 29 kierujących samochodami, którzy przekroczyli dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Policjanci zatrzymań dokonali m.in w Radzynach, Sędzinach, Stróżkach,  Bytyniu,  Dusznikach oraz Myszkowie.

Najwyższy niechlubny wynik uzyskał 33-letni obywatel Ukrainy, który kierował audi. 17 września został zatrzymany przez policjantów drogówki w Sędzinach. W miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 169 km/h. Mężczyzna przekroczył więc dozwoloną prędkość o 119 km/h.

Tylko wczoraj, 24 września policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

Kierujący samochodami za nadmierne przekroczenie prędkości zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Policjanci zatrzymali im też prawo jazdy. Czeka ich 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami.

Jak pokazują powyższe przykłady nadal liczne kontrole, ani tragiczne zdarzenia na drogach nie wpływają na wyobraźnię kierowców, którzy łamią przepisy dotyczące dopuszczalnej prędkości. Kierowcy, którzy w podobny sposób łamią prawo będą spotykać się ze stanowczą reakcją policjantów.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest w szczególności na terenach zabudowanych, w tym m. in. w okolicach szkół, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Powrót na górę strony