KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Handel ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - video

  Już kilkanaście miesięcy funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej poznaliśmy oczekiwania użytkowników-internautów. Aplikacja stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, udostępniona do obsługi przez policję, zwiększyła swoją funkcjonalność.

 2. Szamotulscy kryminalni zatrzymali podejrzanych o włamania i uderzyli w „narkobiznes”-FILM

  Kryminalni pracujący nad sprawą włamań i kradzieży na terenie powiatu szamotulskiego rozwiązali „kryminalną zagadkę” i zatrzymali podejrzewanych o powyższy proceder. Sprawa okazała się znacznie bardziej rozwojowa. Osoby powiązane z kradzieżami miały też związek z rynkiem narkotykowym. W trakcie realizacji policjanci zatrzymali w sumie 7 mężczyzn. Dwóch z nich usłyszało zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych, dwóch wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Trzy osoby trafiły do aresztu.

 3. Nieudane zakupy w sieci

  Podczas zakupów w Internecie powinniśmy zachować ostrożność. O nieuczciwości niektórych sprzedawców mógł się ostatnio przekonać jeden z mieszkańców Wronek. Policja wyjaśnia sprawę oszustwa.

 4. Skradziony laptop odzyskany, podejrzany o kradzież zatrzymany

  Do 5 lat więzienia grozi 21-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez szamotulskich kryminalnych. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież laptopa wartego ponad 3 tysiące złotych. Dodatkowo przed zatrzymaniem mężczyzna jechał rowerem „na podwójnym gazie”.

 5. Podejrzany o zniszczenie samochodu usłyszał zarzuty

  Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał mieszkaniec gminy Obrzycko, którego w ubiegłym tygodniu przesłuchali policjanci. Mężczyzna jest podejrzany o uszkodzenie samochodu. Za zniszczenie mienia polskie prawo przewiduje więzienie.

 6. Podejrzewany o kradzież i posiadanie narkotyków w rękach policjantów

  Szamotulscy kryminalni zatrzymali podejrzewanego o kradzież maszynki do strzyżenia koni wartej ponad tysiąc złotych. W trakcie zatrzymania, w samochodzie mężczyzny ujawniono narkotyki. 38-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

 7. Zarzuty dla podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu

  Wczoraj policjanci z Kaźmierza zatrzymali i przesłuchali 34-latka, który jest podejrzany o to, że rurą uderzał mężczyznę, przez co spowodował u niego uszczerbek na zdrowiu. 34-latek usłyszał zarzuty. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka. Zatrzymanemu grozi więzienie.

 8. „SpoKREWnieni służbą”

  Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oddawali krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”. Zależy nam na zwróceniu uwagi na fakt, iż krew niejednokrotnie ratuje ludzkie życie.

 9. KWP- Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 10. Nieletni podejrzewani o włamania zatrzymani

  Policjanci z Dusznik zatrzymali pięć młodych osób, które są podejrzewane o to, że w ostatnich dniach włamały się do kilku autokarów oraz do pomieszczeń magazynowych. Nieletni mają od 14 do 16 lat. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd rodzinny.