KPP Szamotuły

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Obsłyga osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Handel ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Miłośnicy cudzych rowerów w rękach kryminalnych

  Miejscowi kryminalni rozwiązali sprawę kradzieży dwóch rowerów, do których doszło w ubiegłym roku w Szamotułach. Funkcjonariusze zatrzymali i przedstawili zarzuty dwóm „fanom cudzych jednośladów”. Policjanci odzyskali kilka rowerów, również takich, których kradzież nie była zgłoszona Policji.

 2. Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem

  3 zarzuty za przestępstwa i 10 zarzutów za wykroczenia usłyszał 18-latek, który uciekał przed policjantami w sylwestrową noc. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania samochodem i dodatkowo znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymany jest podejrzewany m. in. o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, uszkodzenie dwóch radiowozów oraz o narażenie na utratę życia lub uszczerbku na zdrowiu policjantów.

 3. Podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości potrącił dziewczynki i uciekł- został zatrzymany

  O tym, że ucieczka nie jest żadnym rozwiązaniem mógł przekonać się mieszkaniec Pniew. Policjanci szamotulskiej drogówki ustalili i zatrzymali podejrzewanego o potrącenie na przejściu dla pieszych dwóch dziewczynek. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. Był nietrzeźwy. Grozi mu więzienie.

 4. Podejrzany o usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu

  Szamotulscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że ugodził nożem szwagra. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Trafił do aresztu. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

 5. Postawy godne naśladowania

  Uczestnicy ruchu drogowego niejednokrotnie są świadkami nieodpowiedzialnych zachowań innych kierujących lub też stają się świadkami zdarzeń drogowych. Właściwa reakcja na te sytuacje jest niezmiernie ważna. W ostatnim czasie policjanci mieli okazję spotkać osoby, które swoją postawą dają dobry przykład innym. Dzięki dobrej współpracy zgłaszających z policjantami dzisiaj udaremniono dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 6. Nowy radiowóz dla dusznickich policjantów

  Dzisiaj policjanci z Posterunku Policji w Dusznikach oficjalnie otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Służbowy pojazd został zakupiony dzięki współpracy z lokalnym samorządem.

 7. Stracił panowanie nad samochodem, uderzył w drzewo – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

  Do 2 lat więzienia grozi 24-latkowi podejrzanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Z ustaleń wynika, iż mężczyzna kierując samochodem stracił nad nim panowanie i uderzył w drzewo. Policjanci przedstawili mu zarzuty.

 8. Przywrócony posterunek będzie służyć mieszkańcom

  Posterunek Policji w Obrzycku znów wróci na mapę województwa wielkopolskiego. Będzie służyć mieszkańcom miasta oraz gminy Obrzycko oraz Ostroróg. 20 grudnia w uroczystym otwarciu posterunku uczestniczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 9. Kolejne nowe radiowozy w powicie

  Dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oficjalnie otrzymali z rąk starosty i szamotulskiego burmistrza kluczyki do nowych radiowozów, które od tego dnia będą wykorzystywane w służbie na terenie powiatu szamotulskiego. Dziś nastąpiło również oficjalne przekazanie Volkswagena T6, który został zakupiony ze środków przekazanych przez Komendę Główną Policji.

 10. Usłyszał zarzut rozboju

  Agresywny szamotulanin, który jest podejrzewany o to, że uderzył butelką w głowę przechodnia i chciał mu ukraść telefon komórkowy został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu zarzuty rozboju. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.