Podejrzani o kradzież w aptece w rękach policji - Aktualności - KPP Szamotuły

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzież w aptece w rękach policji

Data publikacji 03.12.2018

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pieniędzy z apteki trafiło w ręce szamotulskich policjantów. Z ustaleń wynikało, iż jeden ukradł pieniądze, natomiast drugi w tym czasie „stał na czatach”, aby w razie potrzeby zaalarmować kolegę. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

 

W minionym tygodniu (29 listopada br.), po godzinie 18, policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w jednej z aptek w Szamotułach doszło do kradzieży. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, iż złodzieje ukradli ponad 500 złotych.

W kradzież mogło być zamieszanych dwóch młodych mężczyzn w wieku od około 18 do 20 lat. Sprawcy wykorzystali nieuwagę farmaceutek, zabrali pieniądze i uciekli. Policjanci ustalili, iż złodzieje mogli uciec w kierunku parku. Sprawdzili więc pobliski monitoring, który mógł pomóc w ustaleniu sprawców.

Kryminalni ustalili, iż podejrzewani, to najprawdopodobniej 20-letni mieszkaniec Szamotuł oraz jego 17-letni znajomy. Pierwszy z nich został zatrzymany jeszcze tego samego dnia przez patrolowców, drugi następnego dnia przez dzielnicowych oraz kryminalnych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu. Jeden ukradł pieniądze, natomiast drugi „stał na czatach”, aby w razie potrzeby zaalarmować kolegę, że ktoś się zbliża.

Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Przyznali się do zarzucanego czynu.

Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

 

mł. asp. Sandra Chuda